29 Şubat 2012 Çarşamba

Neden ALIVE Dinlemeliyim, Dinlemelisin, Dinletmelisin?Şarkılarına göre neden ALIVE dinlemeliyim? Kısa kısa şarkılardan bahsedelim...

1. INTRO (ALIVE)

Ya arkadaşım Intro mu dinle diyorsun sen bana dediysen daha önce bir BIGBANG Introsu dinlediğin nasıl belli. Bir BB albümünün en vazgeçilmez şarkısı Intro olabiliyor. 1 dakika fala dinleyip doyamayacağın türden. Bu Introları daha uzun yapmalılar. Tae'miz döktürmüş bu Intro'da. I'm Still Alive.


2. BLUE

Harika bir melodi ve harika sözler. Blue'yu kelimelerle anlatmak zor olabilir. GD I'm singing my blues dediği anda şarkıya kitleniyorsunuz. Sözlerini anlamasanız bile gözleriniz dolabiliyor ve şarkıyı kalbinizde hissedebiliyorsunuz. GD'den sonra SeungRi'nin sesi daha çok rahatlatıcı geliyor. Tae'miz burada normalden de olgun bir ses ile karşımıza çıkıyor. Dae'miz işte bu dedirtiyor ve T.O.P'miz bunun  arasına biraz hareketlilik getiriyor. Klibi derseniz ona da kitleniyorsunuz.


 3. LOVE DUST

Teaser'ını dinlediğim andan itibaren etkilendiğim bir şarkıydı. Şarkı baştan aşağı mükemmel. Nakarata girildiği zaman eşlik etme isteğiniz kabarıyor. Bu şarkıyı dinlemelisiniz demem bile yeterli. 

4. BAD BOY 

Gelelim albümün 'Kötü Çocuğu' na. Bu şarkıyı da çok sevdiiiim. Başta hafif Reggae havası verdi. Sonradan Reggae - KPop karışımı bir şey oldu. Ve ben bu olayı çok sevdim. GD yine hafif hafif şarkıya girer, sonra Dae gelir şöyle bizi iyice mayıştırır, Nakaratı çok iyi olmuş. Tae'nin My la-la-la-lady demesi sizi kendinizden geçirir. T.O.P asi çocuğumuz girince hoop kop olayı gibi olur. Seungri'mizin gitgide olgunlaşan sesi bu çocuk yine iyi iş yapmış dedirtecek. Klibe gelince kızlara gıcık oldum. Oyunculuktan haberleri var mı acaba? Daha değişik kızlar oynatabilirlerdi.5. AIN'T NO FUN

Yine başından itibaren kendine çeken bir şarkı. Nakaratında iyi iş çıkarmışlar. GD ve T.O.P hareket getiriyorlar. SeungRi'nin Opso demesine ölebilirim. Melodisi biraz değişik gelmişti. Ama güzel bir değişiklik. Dinleyin derim.


6. FANTASTIC BABY 

Geldik favori şarkıma. Şarkıyı dinlerken kopmak garanti diye not düşelim. T.O.P'nin 'Wow Fantastic Baby' diye girişi öl bit durumudur. Boom Shakalaka zaten en çok eşlik edeceğiniz bölüm orasıdır. Tae, Dae ve Ri bu şarkıda özellikle çok iyi iş çıkarmış. Eğlenceli bir BB şarkısı daha ve klibini dört gözle bekliyorum. 

 
7. WINGS

Dae'miz öyle alıştırdı ki bizi artık her albüm için solo parça isteyeceğiz. Baby Don't Cry'a doyamadan Wings geldi. Dae ben harikayım dedi. O her Today dediğinde 'Woah' dedim. Dae'mizin gırtlağını çok iyi kullandığı bir şarkı olmuş. İşte Dae'yi hep böyle şarkılarla görmek isteriz. Ya-ya-ya-ya
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder