14 Mayıs 2012 Pazartesi

Futbol Gitti, Holiganizm Geldi.

http://haberpan.net/haber/12/05/12/cc37/galatasaray-sampiyon-oldu.jpg 

Cumartesi günü Kadıköy'de oynanan Süper Final maçı berabere bitince Galatasaray şampiyonluğunu ilan etti. Bu cümle keşke içinde normal olaylar barındıran bir haberin girişi olsaydı. Kadıköy'de yapılan maçta 2 kırmızı kart geldi. İki takımın da 10 kişiyle bitirdi. Maç sonrası kupayı Kadıköy'de kaldıracak olan Galatasaray yaklaşık 3 saat beklemek zorunda kaldı bu an için. 

Neden bekledi? Çünkü o sırada sevgili Fenerbahçe "TARAFTARI" kendi sahalarını yıkmakla meşguldü. Tamam dersin sinirlerndi sahada kavga çıkardı falan. Sokaklara taşan olaylar da olmasa taraftar diyebiliriz. Bu Fenerbahçe'nin gerçek taraftarlarına da yapılan bir saygısızlıktı. Bizim ve onların vergileriyle alınan polis arabalarının yakılması, Kadıköy'ün resmen savaş alanına dönüşmesi, dumanlar, taşlar, gazlar... Sadece Galatasaray taraftarlarına yapılan bir saldırı değildi. Sonuçta orada Galatasaray taraftarları yoktu ve bu durumda oraya ailesi ile maç izlemeye gelen kişiler de zarar gördü. Çoğu kişinin için şu benzinlik yansa da hepsi ölse diye bir cümle bile geçmiş olabilir. Eminim gerçek Fenerliler de bu durumu sevmemişlerdir. Ok upayı orada kaldırmak bizim hakkımızdı ve kaldırdık. Ertelemeli de olsa o kupa Kadıköy'de kalktı. Soyunma odasına verilecek kupayı alsınlar... Aslında Kadıköy'de verilmemek üzere olan kupa Başbakan'ın devreye girmesiyle karanlıkta kaldırıldı. Peki bu bir şampiyona yakışır mıydı? Hakettiğimiz bu muydu? İngiltere'ye laf eden ben onları tebriğe gitmeliyim acaba. Görüntüleri sadece televizyondan izlemek bile yetti. Bunlar bana "Green Street Holigans" filmini anımsattı. Sonunda ölü olmaması iyi bir sonuç hiç değilse. (Tabii en son duyduğumda.)

Vatan Gazetesi Boykot edildi.

http://p.twimg.com/AsxoMclCAAAu6s9.jpg 

Başlık biraz taraflı gibi görünebilir ama bu gerçek. Hakettiğimiz gibi aldık. Ama tarihinde "Ben hiç şike yapmadım." diyen takım yalan söylüyordur. Galatasaray da eskiden yapmıştır. Ama şu an şampiyonluğumuza gölge düşürecek bir olay değil bu. Kendi gözünden bir başlık. Doğru da...

Güldüğüm bir benzetme.


Radikal çok ilgi çekici ve orijinal bir fikir ile geldi. Gerçekten çok beğendim. 

Hep Fenerbahçe taraftarını (veya kendini taraftar sananı) eleştirecek değiliz. Objektiflik gerek. 

1. Nasıl bir zihniyet Mecidiköy'de Fenerbahçe foması giyen küçük bir çocuğu bıçaklamayı gerektirir. Mecidiköy'de ailesiyle giden 12 yaşındaki Fener formalı bir çocuk kendine Galatasaray taraftarı diyen kişi veya kişiler tarafından bıçaklanmış. Bu insanlık değil. Özgür bir ülkede olduğunu savunuyorsun ve böyle yapıyorsun. Sen kendi yerin diye forma giyen bir çocuğu bıçaklayıp Kadıköy'de kupa beklemen saçma olur sevgili holigan.

2. Silahsız kutlama olmuyor mu? Mutlaka silah atılıp bir insan mı öldürülmek zorunda. Şu silahla eğlenenlerin hepsini bir gün alıp silahın üstüne oturtmak istiyorum. Kendi kafanıza sıksanız da sizden kurtulsak...

Sonuç ta şampiyon olduk. Kupamızı kaldırdık. Maçdışı kötü şeyler yaşandı. Umarım seneye yaşanmaz. Size Galatasaray sitesinden bu resimle veda ediyorum.

Arena\'da Şampiyonluk Gecesi 

Ayrıca benim ilk gerçek anlamda yazı denemem bu oluyor. Okuduğunuz için teşekkürler. ^^

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder