1 Eylül 2012 Cumartesi

YG Family Daebak (Güncelleme)

Güncelleme yaparak karşınızdayım. :D

Bildiğiniz gibi YG Family ile ilgili bir şeyi her yerde görebiliriz. Daha önceden YG'yi Dünyaca tanıtanın BIGBANG ve 2NE1 olduğu söylenirdi. Ama şimdi sadece YG'nin değil KPop'u Dünyaya tanıtan PSY oldu. BIGBANG ve 2NE1 çok izlenir çok sevilir doğru, BIGBANG ITunes listesine giren ilk KPop temsilcisidir. Youtube'da en çok izlenen video SNSD - Gee idi. Ama artık öyle değil. :D  PSY 180 milyona dayandı. Ve SNSD'nin rekorunu kırdı.Youtube'da en çok beğenilen video oldu. Beğenilen derken Youtube'da Like butonu en çok kullanılan oldu. :D Ehehe LMFAO, Gotye, Adele, biber falan hep geride kaldı yani.

 


 ITunes Top 100 Müzik Video listesin PSY 1. Yok bibermiş yok Carly miş yok Taylor mış yok van direkşınmış. Hiçbiri değil PSY hyung birinci. Gangnam Style'ın diğer videosu da 3. sırada. Ayrıca G-Dragon'un One of a Kind videosu 36. That XX videosu ise 39. sırada.ITunes Top 100 şarkı listesinde 1 numaraya yerleşti. Ayrıca Amerika ITunes listesinde de 1 numara oldu. Bu da başka bir rekor daha demek. İlk 1 numara olan Koreli.
 G-Dragon'un yeni mini albümü One Of A Kind ITunes Top 100 albüm listesine 14 numaradan giriş yaptı.
Billboord Sosyal 50 listesinde de 1 numara olan bir PSY var. 

Ayrıca Youtube'da da bir numara. O her yerde 1 numara. :D

Billboard Korea K-Pop Hot 100'de 2 ve 4 numara bizimkiler yine. :D
Ryan Seacrest blogunda en ateşli 5 KPop şarkısını sıraladı. Bundan 3 YG'ye aitti.

1. PSY (feat. HyunA) - Oppa You're My Style
.
4. BIGBANG - MONSTER
5. 2NE1 - I AM THE BEST

Youtube'da en çok izlenen 10 erkek idol(ler)

İmage 
Stereogum haftanın en iyi 5 müzik videosunu seçti ve birinci GD - ONE OF A KIND

G-Dragon yeni mini albümü çıkar çıkmaz ALL-KILL yaptı. Bu da ona yakışır bir şey oldu. Ayrıca yarın Inkigayo'da geridönüş yapacak ve ona TaeYang da eşlik edecek. Ve CrayOn videosu da gelecek.

9GAG zaten Gangnam Style doldu önceden de BIGBANG ve 2NE1 ile ilgili birkaç şey de önceden vardı.

G-Dragon'un 2 klibide çıktıktan sonra 1 gün içinde 1 milyon izleyiciyi geçti.

BIGBANG ve 2NE1 Dünya Turu yapıyor malum. BIGBANG Avrupa, Asya ve Amerika'da konser verecek. Asya konserlerini verdiler (?). 2NE1 ise tek başına Dünya Turu yapan ilk Koreli kız grubudur.

2NE1 zaten Adidas'ın yüzü ve Jeremy Scott'ın gözdesi.

Dünya gazetelerinde yer aldılar. Almanya, İngiltere, ABD...

Olay buraya kadar geldi asdfghjasdfghj


Holywood'da bulunan dansçı Aimee Lee Lucas orada dans günleri vs yapıyor. Genelde YG ağırlıklı oluyor.image

 That XX All-Kill yaptı
image

Seyahat acentası Cosmojin'in 23-24 Ağustos arası turistlerle yaptığı ankete göre, yabancıların en çok tanışmayı istedikleri kişi PSY! Anket yaklaşık 150 turistle yapıldı ve turistlere 'En çok tanışmayı istediğiniz Koreli kimdir?' sorusu soruldu. PSY oyların %56'sını alarak birinci oldu. Onu takip edenler ise futbol oyuncusu Park Ji Sung (%17), Başkan Lee Myung Bak (%12) ve buz pateni sporcusu Kim
Yuna. (%9)

Turistlerin PSY ile tanışma nedenleri ise şunlar; Çünkü o ünlü (%72), Sadece nasıl biri olduğunu merak ediyorum (%19), O benim rol modelim (%9) 

Çoğu  Türk sitelerinde de yer alıyorlar. 

Mesela: Alkışlarla Yaşıyorum...


Jay Leno programında bile Gangnam Style çaldı.SE7EN , ilk Japonca toplama albümü olan SE7EN THE BEST'i çıkardı. Ço kbüyük başarı yakaladı. Tebrikler hyung!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder